Jdi na obsah Jdi na menu
 


Narodil jsem se v Pardubicích, městě perníku. Kdo Pardubice znáte, víte, že je to veliká placka v krajině, kterou se líně šourá proud řeky Labe, které právě v Pardubicích a jejich okolí, mísí své vody s řekami Loučná a Chrudimka. Největší kopec široko daleko je Kunětická hora, čedičová vyvřelina z dob, kdy na Pardubicku bylo moře. Ale to už je strašně dávno. Pravěké obludy skutečně nepamatuji. (Pouze pazourkový gramofon :-))

 V Pardubicích jsem se narodil a prožil tu své dětství. Pak jsem se chvíli toulal po krajích Českých a Moravských, konkrétně ve městech Olomouc a České Budějovice. Vrátil jsem se sem až jako pracující, ale nejsem si jist, že v tomto kraji zůstanu napořád. To ukáže až život. Zatím mě to stále táhne více a více k Hradci Králové (že by geny rodinného původu?) a dál směrem na Náchodsko, Trutnovsko případně Ústeckoorlicko. Ten kraj se mi líbí a mám důvod se tam vracet. Už jen proto, že mám rád kopečky,skály a přírodu vůbec.

V součastnosti se nejvíce zdržuji poblíž Hradce Králové, ale zakotvit mohu nakonec kdekoliv v jeho okruhu, ve vzdálenosti na dojezd autem tedy  cca 50 kilometrů. 

(tak tohle výše napsané platilo, když jsem tyto řádky před rokem sepisoval. Rok se s rokem sešel a dnes mě nejspíše zastihnete na Jičínsku nebo Náchodsku, kam jsem se začátkem února definitivně upnul a změnila se i spousta dalších věcí, ale o tom snad časem na jiném místě těchto stránek)

K mým zálibám patří příroda, obzvláště vše co roste, cestování, turistika, historie, rád si přečtu dobrou knihu, rád se podívám na pěkný film. Ze sportů mě zajímá lukostřelba a střelba z kuše, palných zbraní, šerm, badminton, rád chodím po horách i jen tak, po krajích nehornatých, nejsem líný si v létě sednout na kolo a jet se projet, sjet řeku či se věnovat jiným aktivitám. A jak již se stalo běžnou součástí dnešní doby, tak samozřejmě je mojí zábavou i pracovní pomůckou počítač a internet.